Rowerzyści dojechali do Szczyrku. Góralskie powitanie

13 maja br. rowerzyści z Łeby i Gminy Wicko około godziny 19.00 dotarli do Szczyrku. Pokonali łącznie 1150 kilometrów na rowerach. Zostali powitani przez mieszkańców miasta i pracowników Urzędu Miasta na Placu Św. Jakuba. Naszych cyklistów powitała Pani Sabina, dyrektor referatu Promocji miasta Szczyrk. W międzyczasie przygrywała góralska kapela. Po oficjalnej części wręczono sobie wzajemnie drobne upominki.

Czytaj dalej Rowerzyści dojechali do Szczyrku. Góralskie powitanie

Serdeczne powitanie w Myszkowie, Olkuszu i Krakowie

Przedostatni dzień rajdu dał się ostro we znaki uczestnikom rajdu rowerowego z Łeby i Gminy Wicko. W dniu dzisiejszym grupa pokonała ponad 100 kilometrów. Około godziny 9.00 rowerzyści opuścili Częstochowę i ruszyli w kierunku pierwszego tego dnia przystanku – miasta Myszków. Po drodze jeden z uczestników „złapał gumę” i trzeba było odkręcić koło i wymienić przebitą dętkę. Dzięki doświadczeniu całej grupy całość naprawy zajęła zaledwie kilka minut.

Czytaj dalej Serdeczne powitanie w Myszkowie, Olkuszu i Krakowie

Rajd Rowerowy odwiedził klasztor na Jasnej Górze

­Dziewiąty dzień rajdu rozpoczął się od opuszczenia hotelu i skierowaniu się grupy rowerzystów na ul. Piotrkowską pod Urząd Miasta Łodzi gdzie spotkaliśmy się z Panem Tomaszem Walczak, przedstawicielem Urzędu Miasta. Przy ławeczce Juliana Tuwima wymieniliśmy się materiałami promocyjnymi i wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia. Pan Tomasz w imieniu Pani prezydent miasta Łodzi – Hanny Zdanowskiej wręczył nam pisemne gratulacje i osobiste uznanie za trud poświęcony w organizację rajdu, życząc dalszej wytrwałości naszym rowerzystom na trasie do Szczyrku. Zgodnie z panującą tu tradycją każdy mógł na szczęście „potrzeć” noc wielkiego poety.

Czytaj dalej Rajd Rowerowy odwiedził klasztor na Jasnej Górze

Deszczowa niedziela

Ósmego dnia grupa rowerzystów z Łeby i Gminy Wicko w drodze z Wyszogrodu na Łowicz natrafiła na “urwanie chmury” i w pełnym deszczu musiała pokonywać ten dość długi odcinek. Około południa cykliści cali mokrzy przybyli na Plac Zamkowy przed Ratuszem Miejskim w Łowiczu. Z racji tego, że dziś jest niedziela wyborcza nie odwiedzaliśmy żadnego Urzędu Miasta\Gminy na tej trasie.

Czytaj dalej Deszczowa niedziela

Rowerzyści już na półmetku rajdu. Odpoczynek w Wyszogrodzie

Siódmy dzień Rajdu rozpoczął się od opuszczenia Hotelu „Długi Wąż” w Przasnyszu, w którym to we wrześniu Magdalena Gessler prowadziła „Kuchenne Rewolucje”. Około godziny 9.30 rowerzyści skierowali się w kierunku pierwszego tego dnia postoju, oddalonego o około 30 kilometrów miasta Ciechanów. Ciekawostką tej miejscowości jest fakt, że jest to rodzinne miasto Doroty Rabczewskiej, znanej bardziej pod pseudonimem artystycznym jako „Doda”.

Czytaj dalej Rowerzyści już na półmetku rajdu. Odpoczynek w Wyszogrodzie