Przyjemne powitanie w Kołobrzegu

Drugi dzień rajdu upłynął bardzo przyjemnie. Chłopaki w dniu dzisiejszym przejechali ponad 90 kilometrów, jednak nie było widać po nich zmęczenia.

Z samego rana nasi cykliści wyjechali z hotelu „Stare Kino” w Sławnie i podążyli w kierunku Koszalina. Po około dwóch godzinach wszyscy spotkaliśmy się na stacji BP przy wjeździe do miasta. Czekali tam na nas zaprzyjaźnieni rowerzyści z Klubu Rowerowego „Roweria” z Koszalina, którzy odprowadzili naszych kolarzy pod sam Urząd Miasta. Tam przywitał nas w imieniu prezydenta miasta Koszalina – sekretarz tego miasta Pan Tomasz Czuczak, który wręczył nam drobne upominki. My również przekazaliśmy łebskie upominki  jak również gadżety, które otrzymaliśmy w tym celu ze Słowińskiego Parku Narodowego. Zapoznaliśmy wszystkich zebranych z ideą rajdu i jego celami. Miłym zaskoczeniem było olbrzymie zainteresowanie się lokalnych mediów naszym rajdem. Udzieliliśmy merytorycznej informacji o rajdzie m.in. Radiu Koszalin, w którego siedzibie nasi cykliści spędzili przeszło godzinę czasu oraz Radiu ESKA. Następnie nasi rowerzyści udali się w miłą przejażdżkę rowerową po mieście z nowo poznanymi cyklistami z klubu „Roweria„. Jednak to nie był koniec atrakcji, które nas spotkały tego dnia. Około godziny 16.00 nasi „rajdowcy” minęli rogatki miasta Kołobrzeg. Po krótkim odpoczynku i zjedzeniu obfitego obiadu pojechaliśmy na spotkanie z Panem Jackiem Woźniakiem, zastępcą Prezydenta ds. Społecznych. Spotkanie upłynęło w rodzinnej i przyjaznej atmosferze przy przepysznej szarlotce w centrum miasta. Oczywiście wymieniliśmy się upominkami i zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcia. Dziękujemy za to miłe spotkanie również Pani Klaudii, z wydziału Promocji UM, która nam poświęciła swój wolny czas.

Już jutro w Świnoujściu spotkamy się z załogą jachtu, który już w dniu dzisiejszym dopłynął do tej miejscowości i czekają tam na nas. Do usłyszenia!