Podziękowanie

Krzysztof Hildebrandt, Prezydent Miasta Wejherowa
Witold Wróblewski, Prezydent Miasta Elbląg
Wiesław Śniecikowski, Burmistrz Pasłęka
Tadeusz Zbigniew Sobierajski, Burmistrz Morąga
Piotr Grzymowicz, Prezydent Olsztyna
Lech Jan Nitkowski, Burmistrz Barczewa
Otolia Siemieniec, Burmistrz Miasta Mrągowo
Piotr Jakubowski, Burmistrz Miasta Mikołajki
Danuta Górska, Burmistrz Miasta Szczytno
Waldemar Marek Trochimiuk, Burmistrz Miasta Przasnysz
Krzysztof Kosiński, Prezydent Miasta Ciechanów
Andrzej Józef Pietrasik, Burmistrz Miasta Płońsk
Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łódź
Krzysztof Matyjaszczyk, Prezydent Miasta Częstochowa
Włodzimierz Żak, Burmistrz Miasta Myszków
Roman Piaśnik, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz
Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa
Jacek Krywult, Prezydent Miasta Bielsko-Biała
Antoni Byrdy, Burmistrz Miasta Szczyrk

Chciałbym serdecznie podziękować Państwu za okazaną życzliwość i pomoc przy organizacji spotkania z naszymi rowerzystami Rajdu Rowerowego Łeba-Mikołajki-Szczyrk.

Cieszę się bardzo, że zainteresowaliśmy Państwa naszym przedsięwzięciem i mogliśmy opowiedzieć o szczytnych celach rajdu a przede wszystkim o problemie osób chorych na mukowiscydozę. Liczę, że współpraca między naszymi samorządami będzie się w dalszym ciągu rozwijała.

podziekowania_dla_miast

Rowerzyści dojechali do Szczyrku. Góralskie powitanie

13 maja br. rowerzyści z Łeby i Gminy Wicko około godziny 19.00 dotarli do Szczyrku. Pokonali łącznie 1150 kilometrów na rowerach. Zostali powitani przez mieszkańców miasta i pracowników Urzędu Miasta na Placu Św. Jakuba. Naszych cyklistów powitała Pani Sabina, dyrektor referatu Promocji miasta Szczyrk. W międzyczasie przygrywała góralska kapela. Po oficjalnej części wręczono sobie wzajemnie drobne upominki.

Czytaj dalej Rowerzyści dojechali do Szczyrku. Góralskie powitanie

Serdeczne powitanie w Myszkowie, Olkuszu i Krakowie

Przedostatni dzień rajdu dał się ostro we znaki uczestnikom rajdu rowerowego z Łeby i Gminy Wicko. W dniu dzisiejszym grupa pokonała ponad 100 kilometrów. Około godziny 9.00 rowerzyści opuścili Częstochowę i ruszyli w kierunku pierwszego tego dnia przystanku – miasta Myszków. Po drodze jeden z uczestników „złapał gumę” i trzeba było odkręcić koło i wymienić przebitą dętkę. Dzięki doświadczeniu całej grupy całość naprawy zajęła zaledwie kilka minut.

Czytaj dalej Serdeczne powitanie w Myszkowie, Olkuszu i Krakowie

Rajd Rowerowy odwiedził klasztor na Jasnej Górze

­Dziewiąty dzień rajdu rozpoczął się od opuszczenia hotelu i skierowaniu się grupy rowerzystów na ul. Piotrkowską pod Urząd Miasta Łodzi gdzie spotkaliśmy się z Panem Tomaszem Walczak, przedstawicielem Urzędu Miasta. Przy ławeczce Juliana Tuwima wymieniliśmy się materiałami promocyjnymi i wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia. Pan Tomasz w imieniu Pani prezydent miasta Łodzi – Hanny Zdanowskiej wręczył nam pisemne gratulacje i osobiste uznanie za trud poświęcony w organizację rajdu, życząc dalszej wytrwałości naszym rowerzystom na trasie do Szczyrku. Zgodnie z panującą tu tradycją każdy mógł na szczęście „potrzeć” noc wielkiego poety.

Czytaj dalej Rajd Rowerowy odwiedził klasztor na Jasnej Górze

Deszczowa niedziela

Ósmego dnia grupa rowerzystów z Łeby i Gminy Wicko w drodze z Wyszogrodu na Łowicz natrafiła na “urwanie chmury” i w pełnym deszczu musiała pokonywać ten dość długi odcinek. Około południa cykliści cali mokrzy przybyli na Plac Zamkowy przed Ratuszem Miejskim w Łowiczu. Z racji tego, że dziś jest niedziela wyborcza nie odwiedzaliśmy żadnego Urzędu Miasta\Gminy na tej trasie.

Czytaj dalej Deszczowa niedziela