Miłe powitanie w Mikołajkach

Czwarty dzień rajdu dla całej grupy upłynął bardzo aktywnie. Po opuszczeniu tawerny Pirat znajdującej się w Olsztynie, gdzie mieliśmy przyjemność nocować ruszyliśmy w kierunku gminy Barczewo. Po około dwóch godzinach pedałowania cała grupa cyklistów przyjechała pod Urząd Miejski w Barczewie. Na wejściu przywitał nas zastępca burmistrza miasta Pan Dariusz Jasiński, który zaprowadził całą grupę do sali konferencyjnej, w której to czekał na nas słodki poczęstunek.

Pan Dariusz opowiedział o bieżących inwestycjach realizowanych w gminie jak również o cyklicznych imprezach sportowych, których są organizatorem. Następnie wzajemnie obdarowaliśmy się materiałami promocyjnymi. Oczywiście, Pan Dariusz wyraził wielką aprobatę dla tej szlachetnej inicjatywy. Kolejnym przystankiem na drodze do Mikołajek było miasto Mrągowo. Z racji nadrobienia wielu kilometrów przez grupę rowerzystów z Panią sekretarz gminy miejskiej Mrągowo – Jadwigą Osiecką spotkali się jedynie Pan Zbigniew Kosecki – książę miasta Łeby oraz Michał Sałata – asystent Burmistrza Miasta Łeby ds. Kultury i Sportu. Podczas spotkania przedstawiciele miasta Łeby opowiedzieli o celach rajdu, przedstawili ideę, jak również zaprosili Panią sekretarz do odwiedzenia malowniczych zakątków miasta Łeby i Gminy Wicko. Padły również wstępne propozycje dotyczące wzajemnej promocji obu gmin podczas dwóch słynnych imprez, odbywających się cyklicznie w Mrągowie tj. Pikniku Country jak i Kabaretonu. Po rozmowie, która upłynęła w miłej i przyjaznej atmosferze przekazaliśmy sobie materiały promocyjne oraz wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia.

Przed godziną 17.00 zakończyliśmy dzień wizytą na Placu Wolności w Mikołajkach. Tam właśnie w imieniu burmistrza przywitała nas Pani Stella Hałaburda. W spotkaniu uczestniczyły również lokalne media, które chętnie przeprowadziły wywiad z naszymi bohaterami. W Mikołajkach czeka nas dłuższy odpoczynek, w dalszą trasę ruszamy 8 maja rano.

Tekst i fot. Michał Sałata