Pierwsze odniesione rany podczas rajdu oraz akcja promocyjna w Hanowerze!

Szósty dzień Rajdu upłynął bardzo aktywnie zarówno dla rowerzystów jak i teamu promocyjnego Gminy Miejskiej Łeba oraz Gminy Nowa Wieś Lęborska. Po śniadaniu, które zjedliśmy wraz z Panem Egonem Ojowskim, wielkim przyjacielem Łeby, nasi rowerzyści wyruszyli w kierunku Hanoweru. Odcinek spory gdyż mieli w dniu dzisiejszym do pokonania ponad 150 kilometrów. Dlatego też sprawy związane z promocją przejęła w całości ekipa pojazdu technicznego.

Z wizytą zapoznawczą odwiedziliśmy Burmistrza Miasta Lauenburg (miasta partnerskiego Lęborka). Pan Burmistrz – Andreas Thiede bardzo ucieszył się z naszej wizyty, nawet  wyszedł w trakcie ważnego spotkania aby choć chwilę z nami porozmawiać. Jak się okazało, już nie raz był na wakacjach wraz z całą rodziną w Łebie. Przekazaliśmy serdeczne pozdrowienia od Burmistrza Miasta Łeby oraz wójta Nowej Wsi Lęborskiej, a także upominki od Pani starosty Powiatu Lęborskiego.

Następnie udaliśmy się do miejscowego biura Informacji Turystycznej gdzie pozostawiliśmy broszury niemiecko-języczne: Łeby, Nordy oraz Powiatu Lęborskiego. Kolejną na trasie miejscowością była Gmina Amelinghausen, gdzie również zostawiliśmy nasze materiały informacyjne.  W tym czasie u naszych rowerzystów doszło do niespodziewanej kraksy. Jeden z cyklistów wpadł niespodziewanie w poślizg przez co upadł na jezdnie. W mgnieniu oka otrzymał fachową pomoc ze strony kolegów, którzy opatrzyli jego ramię.  Po tym incydencie cykliści zrobili sobie przerwę w Bergen, na posiłek.

Kolejnym przystankiem teamu promocyjnego był już Hanower. Po zostawieniu rzeczy w hotelowym pokoju niezwłocznie ruszyliśmy w stronę centrum gdzie  Michał wraz z Magdą rozdali ponad 200 folderów promujących Łebę i Gminę Nowa Wieś Lęborska przechodniom zapraszając ich do przyjazdu. Pozostałe broszury zostały przekazane do Informacji Turystycznej w Hanowerze, w której Panie bardzo ucieszyły się z naszych odwiedzin i zapewniły, że będą polecać turystom z całego serca nasz region. Rowerzyści dojechali do hotelu po godzinie 19.00 i wszyscy razem udaliśmy się na zasłużoną kolację.

Warto w tym miejscu wspomnieć o naszych sponsorach bez których rajd nie mógłby się odbyć, a są nimi: Power Park, Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej oraz Firma Dachy – Pokrycia Dachowe Patryk Bianga. Dziękujemy, że nas wspieracie.

Tekst i fot. Michał Sałata