Cykliści odwiedzili Szczytno i Przasnysz

Szósty dzień rajdu rozpoczął się od wczesnych godzin porannych pożegnaniem pięknych Mikołajek i skierowaniem się rajdu w kierunku Szczytna. Po około trzech godzinach rowerzyści podjechali pod bramę Urzędu Miasta w Szczytnie. Tam spotkali się z Panią burmistrz – Danutą Górską. Po omówieniu celów rajdu przekazano gadżety związane z miastem Łeba i Gminą Wicko.

Ponadto wręczono również regionalne produkty przygotowane przez lokalnych przedsiębiorców. Książę Łeby – Zbyszko I wręczył paszport Księstwa Łeby upoważniający do przekroczenia granicy między Rzeczpospolitą Polską a Księstwem Łeba. Spotkanie upłynęło w miłej i przyjaznej atmosferze.

Po spotkaniu grupa rowerzystów zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie przed pomnikiem Krzysztofa Klenczona. Następnie cykliści skierowali się w kierunku Przasnysza, oddalonego o 60 kilometrów od miejscowości znanej z siedziby Wyższej Szkoły Policyjnej. Około godziny 17.00 rowerzyści dotarli do miejsca noclegu w Przasnyszu, gdzie w sali bankietowej spotkali się z burmistrzem miasta Przasnysz, Panem Waldemarem Trochimiuk. Zaproszono Pana burmistrza do odwiedzenia miasta Łeby i Gminy Wicko, szczególnie 11 lipca, kiedy przypada Święto Łeby i Dni Gminy Wicko. Pan burmistrz opowiedział o inwestycjach poczynionych przez samorząd, przypomniał, że w miejscowości tej produkowane są rowery marki Kross oraz wyraził chęć współpracy w kolejnych edycjach rajdu. W dniu dzisiejszym rajdowcy przejechali ponad 120 kilometrów. Już jutro dalszy ciąg rajdu!

Tekst i fot. Michał Sałata