Rowerzyści już na półmetku rajdu. Odpoczynek w Wyszogrodzie

Siódmy dzień Rajdu rozpoczął się od opuszczenia Hotelu „Długi Wąż” w Przasnyszu, w którym to we wrześniu Magdalena Gessler prowadziła „Kuchenne Rewolucje”. Około godziny 9.30 rowerzyści skierowali się w kierunku pierwszego tego dnia postoju, oddalonego o około 30 kilometrów miasta Ciechanów. Ciekawostką tej miejscowości jest fakt, że jest to rodzinne miasto Doroty Rabczewskiej, znanej bardziej pod pseudonimem artystycznym jako „Doda”.

Przed pięknie odnowionym ratuszem miasta cyklistów z Łeby i Wicka powitał zastępca prezydenta miasta Ciechanów – Pan Krzysztof Kacprzak. Wyraził wielką aprobatę dla idei rajdu, jakimi są: promocja zdrowego trybu życia, bez uzależnień od alkoholu i wszelkiego rodzaju używek; informowanie o problemie osób chorych na mukowiscydozę w szczególności mając na uwadze postać czteroletniego Franciszka z Nowęcina oraz promocja walorów turystycznych i przyrodniczych miasta Łeby i Gminy Wicko. Książę Łeby wręczył Panu prezydentowi paszport księstwa a czarownica z Gminy Wicko materiały promocyjne tej gminy włącznie z filmem promocyjnym „Na walizkach” wykonanego przez telewizję Pomorską TV. Asystent burmistrza miasta Łeby ds. Kultury i Sportu przekazał materiały promocyjne miasta Łeby wraz z produktami przygotowanymi przez lokalnych przedsiębiorców z terenu powiatu lęborskiego.

Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć cała grupa udała się w kierunku miejscowości Płońsk gdzie w sali konferencyjnej Urzędu Miasta powitał nas: Burmistrz miasta Płońsk – Pan Andrzej Pietrasik. Jak opowiedział nam Pan Andrzej miasto Płońsk jest miastem ekologicznym i nastawionym na współpracę z wieloma miastami partnerskimi. Jak się okazało, miejscowość ta w swojej legendzie również posiada motyw z „czarownicami” podobnie jak Gmina Wicko- współorganizator rajdu rowerowego. Po omówieniu szlachetnych celów jakie niesie ze sobą ta wyprawa nastąpiła wymiana gadżetów oraz wspólne zdjęcie z księciem Łeby, czarownicą z Wicka oraz rowerzystami. Po udanym i sympatycznym spotkaniu grupa cyklistów pojechała w kierunku Wyszogrodu gdzie mają nocleg. Jutro kierunek Łódź.

Tekst i fot. Michał Sałata