Przejadą ponad 600 kilometrów na rowerze dla chorego chłopca

W dniach od 3 maja do 9 maja 2016 roku odbędzie się rajd rowerowy zorganizowany przez Gminę Miejską Łeba do Hohnstorf w czasie Majówki z Radiem ZET w ramach projektu „Morze, Góry i Mazury”. Gościnnie cykliści odwiedzą też Lubekę oraz wiele innych gmin na trasie.

Po wielkim medialnym sukcesie pierwszego rajdu, który miał miejsce w zeszłym roku po terenie Polski, zaplanowano jego kontynuację. Niezależnie od tego rajdu w stronę Hohnstorfu popłynie również jacht. W Hohnstorf Łebianie spotkają się z władzami miasta w ramach partnerstwa pomiędzy obydwiema gminami. Planują też spotkać się z przedstawicielami Związku Byłych Łebian.

„Trzeźwo patrzę – trzeźwo jadę” jest akcją nastawioną na profilaktykę uzależnień stworzoną dla popularyzacji wiedzy na temat problemów jakie niesie za sobą uzależnienie od alkoholu oraz innych używek i wskazanie alternatywy spędzania wolnego czasu – czynnie z rodziną bądź ze znajomymi.

Jest to też ukazanie młodemu pokoleniu jak atrakcyjnie i zdrowo można spędzić urlop, a przy okazji zobaczyć wiele ciekawych miejsc napotkanych po drodze.
Ponadto planowana akcja będzie miała jak zwykle przesłanie charytatywne. Każdy przejechany kilometr przez uczestnika będzie przeliczony na pieniądze, które zostaną przekazane na leczenie 5 letniego chłopca – Franciszka Kowalczyka chorego na mukowiscydozę.

Trzecim elementem jest promowanie walorów przyrodniczych i turystycznych miasta Łeby oraz Słowińskiego Parku Narodowego. Uczestnicy rajdu będą codziennie pokonywać około 100 km. Na całej trasie cykliści będą propagować ideę wydarzenia.

Ogromne podziękowania dla Słowińskiego Parku Narodowego, dla Pani Krystyny Puszcz oraz Pana Mirosława Jabłońskiego.