Rajd Rowerowy odwiedził klasztor na Jasnej Górze

­Dziewiąty dzień rajdu rozpoczął się od opuszczenia hotelu i skierowaniu się grupy rowerzystów na ul. Piotrkowską pod Urząd Miasta Łodzi gdzie spotkaliśmy się z Panem Tomaszem Walczak, przedstawicielem Urzędu Miasta. Przy ławeczce Juliana Tuwima wymieniliśmy się materiałami promocyjnymi i wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia. Pan Tomasz w imieniu Pani prezydent miasta Łodzi – Hanny Zdanowskiej wręczył nam pisemne gratulacje i osobiste uznanie za trud poświęcony w organizację rajdu, życząc dalszej wytrwałości naszym rowerzystom na trasie do Szczyrku. Zgodnie z panującą tu tradycją każdy mógł na szczęście „potrzeć” noc wielkiego poety.

Następnie grupa rowerzystów udała się w kierunku Częstochowy mając do pokonania ponad 130 kilometrów. Mimo, iż pogoda dziś cyklistom dopisywała to był to jednak trudny odcinek ze względu na znaczącą odległość do przejechania. Z miasta Łodzi cykliści wyjechali o godzinie 9.30 aby po około 5 godzinach jazdy na rowerze przybyć do Częstochowy. Zanim spotkaliśmy się z przedstawicielem Urzędu Miasta udało się nam poświęcić parę minut na odwiedzenie klasztoru na Jasnej Górze.

O godzinie 17.00 odbyło się luźne spotkanie przed siedzibą Miejskiego Centrum Informacji mieszczącej się przy Alei NMP na głównym deptaku miasta. Książę Łebski wraz z czarownicą Gminy Wicko rozdawali ulotki i materiały promocyjne przechadzającym się po deptaku turystom. Następnie Pan Michał opowiedział o idei rajdu. Tradycyjnie po części oficjalnej wymieniono się drobnymi upominkami i wykonano pamiątkowe zdjęcia.

Wieczorem po kolacji udaliśmy się na spotkanie z ks. Prałatem Gabrielem Maciejewskim, proboszczem parafii Św. Maksymiliana Kolbe w Częstochowie. Jutro przed ostatni odcinek rajdu. Wyruszymy w kierunku Krakowa.

Tekst i fot. Michał Sałata