Warmińska gościnność

Za nami drugi dzień rajdu rowerowego Łeba – Mikołajki – Szczyrk. Rowerzyści z Łeby i Wicka pokonali 85,4 km. We wczesnych godzinach rannych rowerzyści ruszyli z Gdańska w kierunku Elbląga. Mimo lekkiego deszczu start drugiego etapu rajdu odbył się zgodnie z planem. Po około czterech godzinach jazdy rajdowcy przybyli pod budynek Urzędu Miejskiego w Elblągu. Tam czekał na nich już Bogusław Milusz, zastępca prezydenta miasta Elbląga, lokalne media (m.in. TVP Olsztyn), oraz Książę Łeby i czarownica z Wicka.

Przed mediami nakreślone zostały cele rajdu. Nastąpiła wymiana symbolicznych podarunków, seria wywiadów i sesja zdjęciowa. Potem cała załoga rajdu została zaproszona na kawę. Przyznać trzeba, że w Elblągu atmosfera była wspaniała. Rowerzyści przemknęli rynkiem Elbląga. Dalej rajd ruszył w kierunku Pasłęka.

Tam rowerzyści spotkali się z równie wspaniałym przyjęciem. Burmistrz miasta Pasłęk, Wiesław Śniecikowski, przywitał rowerzystów z otwartymi ramionami. W budynku Urzędu Miasta ekipa rajdu obejrzała film promocyjny miasta Pasłęk. Następnie nastąpiła wymiana podarków. Przedstawiciele miasta Łeby i Wicka udzielili wywiadu Pani Ani Włodarskiej z gazety Głos Pasłęka. Zrobiono pamiątkowe zdjęcia w budynku Urzędu oraz na rynku. Około godziny 18.00 rowerzyści zmęczeni, ale szczęśliwi opuścili Pasłęk. Celem trzeciego etapu rajdu będzie Olsztyn.

Tekst – Wojciech Bladoszewski
Fot. Michał Sałata